Neden doğal sabun kullanmalıyız?

Neden doğal sabun kullanmalıyız?

Neden doğal sabun kullanmalıyız?

Neden doğal sabun kullanmalıyız?

  • Blog

Doğadan gelen özlerin buluşması…

Elysio Natural olarak hepimiz cildimizi seviyoruz. Bu nedenle cildimiz için en iyi, en kaliteli doğal sabun lar kullanmayı tercih ediyoruz. Hatta gerçek güzelliğin içimizde olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı bunu harekete geçirecek olan gücün gerçek doğallık olduğunu da. Aynı zamanda doğal yaşamı seviyoruz. Özellikle doğanın mucizevi etkilerinden de faydalanmak istiyoruz. Üstelik çoğumuzun bir numaralı temizlik malzemesi sabun olsa da; bu sürecin arkasındaki kimyayı aklımıza dahi getirmek istemiyoruz. Bu yüzden elimizi, yüzümüzü gün içerisinde defalarca sabunla temizlediğimizi düşündüğümüzde, kullandığımız sabunların cildimize ne kadar zararlı olabileceğini bu noktada bahsetmek istiyoruz. Başka bir deyişle işte el yapımı doğal sabun süreciyle ilgili merak ettikleriniz…

Neden doğal sabun kullanmalıyım? sorusunu hepimiz kendimize sorduğumuz olmuştur. Hatta marketlerde paketlenmiş, uygun fiyatlı, renkli sabunlar dururken neden doğal sabun a yönelelim ki? Öncelikle günümüzde kimyasal sabunların cildimizi yıpratması ve yaşlandırması nedeniyle doğal cilt bakım ürünlerine yönelişi arttırdık. Çünkü market sabunlarının cildimiz tarafından emilip, kanımıza karışan sentetik maddelerle dolu olduğunu fark ettikçe hem kendimiz hem de çocuklarımız için doğal ürünler kullanmaya başladık. Bunun yanında şüphesiz doğal sabun kullanmanın faydaları azımsanmayacak derecededir. Bunun yayında doğal ürün satın almadan önce belli başlı bazı özellikleri de bilmemiz gerekir. Özellikle bunlar da bizi satın alım aşamamızda doğru ürünlere yönlendirecektir. Bununla birlikte el yapımı doğal sabun seçimi yaparken titiz davranmamız gerekir. Çünkü her sabun doğal içerikli olmayabilir. Üstelik bu aşamada hem cildimiz hem de bütçemiz zarar görebilir. Bitkisel olan sabun, doğal yağların sabunlaşması sonucu elde edilir. Bitkisel sabunların temizleyici etkisi içeriğinde bulunan hidrofobik kısmından gelir. Bu içerik kir ve yağ parçacıklarını sarar.

Bu noktada çok dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle doğal sabun da kullanılan yağlar ne kadar kaliteliyse, kullandığınız ürün de o kadar kalitelidir. Hatta besleyici ve 0 doğal yağlarla yapılmış bir ürün cildimizi temizlerken, bakımını da yapacaktır. Başka bir deyişle doğal ürünler cildimiz için gerekli vitamin, mineral, gliserin, antioksidanlar ekstra bırakılmış yağları içerir. Bu nedenle tüm bu besleyicileri içeren doğal ürün yumuşacık bir cilt oluşturacaktır. Üstelik birçok sabun antimikrobiyal kimyasal olan triklosan içerir. Çünkü bu kimyasal madde büyüme hormonları için çok tehlikelidir. Kısacası halk arasında endokrin bozucu olarak da bilinir. Ancak triklosan maddesi üreme hormonlarını ve tiroidi de olumsuz etkiler. Özellikle cildimizde tahrişe de neden olur. Bunun yanında el yapımı doğal sabun SLS, paraben, SLES veya triklosan içermez. Üstelik 0 bitkisel içeriklidir. Bu yüzden kimyasal içerikli sabunlara göre cildimize zarar vermez. Bundan dolayı el yapımı doğal bir sabun bitkisel ürünlerden oluşur. Elimizin, yüzümüzün, saçımızın, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu doğallık ve saflıktır. Başka bir deyişle doğal sabunların muhteşem kokusu tazedir.

Doğal yaşamın en ihtiyaç duyduğu temel ögelerinden en önemlisidir. Özellikle sentetik sabunlar sentetik deterjanlar ve petrokimya ürünleri kullanılarak üretilir. Aynı zamanda yapay renklendiricilerle renklendirilir. Üstelik parfümler ve koruyucular içerir. Bu yüzden kokusu taze değildir. Çünkü market sabunları cildimizi temizler ancak cildimizin ihtiyacı olan doğal yağları çalarak cildimizi kuruturlar. Bundan dolayı doğal sabun ların tüm cilt tiplerine uygun özelliği bulunmaktadır. Hatta el yapımı doğal sabun lar cildi sıkılaştırır ve besler. Bu nedenle cildimizdeki ölü hücrelerden bizleri arındırır. Sonuçta derinlemesine temizlik sağladığı için akne ve siyah noktalar ile mücadele eder. Cilt lekelerini ve kızarıkları azaltıcı özelliği ile tanılır.

Şimdi doğalı en doğalıyla, şifasıyla yaşam zamanı…